اخبار شرکت بیمه ایران معین

نخستین گردهمایی مدیران ستادی و روسای شعب بیمه ایران معین در سال ۱۳۹۷ برگزار شد

 

نخستین گردهمایی مدیران ستادی و رؤسای شعب شرکت بیمه ایران معین پنجشنبه 30 فروردین 1397 در سالن اجتماعات هتل کوثر تهران برگزار شد. در این گردهمایی اعضای هیات مدیره، مدیران ستادی و روسای تمامی شعب شرکت حضور داشتند.

این گردهمایی با سخنرانی آقای دکتر حسن اسلامی پناه رئیس هیئت مدیره بیمه ایران معین آغاز شد. وی با  تأکید بر لزوم شناخت دقیق از موقعیت کنونی و با در نظر گرفتن تمام ذینفعان شرکت اعم از سهامداران، کارشناسان، شبکه فروش، مشتریان و مردم افزود: باید با تدوین برنامه‌ها و انجام اقدامات لازم برای رسیدن به اهداف  تعیین شده شرکت تلاش کنیم.

رییس هیات مدیره بیمه ایران معین در ادامه با تاکید بر ضرورت به کاربستن تمام ابزارهای مدیریتی مانند اختیارات، آموزش، تغییرات، تقدیر و تشویق و در برخی موارد توبیخ و تنبیه برای مدیریت واحدهای سازمانی، از مدیران و رؤسای شعب خواست تا از کلیه ابزارهای لازم در مدیریت برنامه ها استفاده کنند تا بتوانند به وظیفه اصلی خود در شرکت بیمه ایران معین که در واقع تأمین نیازهای مردم و خدمت به جامعه است به خوبی عمل کنند.

وی در پایان بیان داشت: باور اینکه ما از اولین‌ها و بزرگترین‌ها هستیم و می‌توانیم موقعیت کنونی را حفظ کنیم بسیار اهمیت دارد اما برای حفظ این موقعیت تمام سطوح سازمانی و نمایندگان باید نقش داشته باشند و به خوبی هدایت شوند.

 

در ادامه آقای ابراهیم حمیدی مدیرعامل بیمه ایران معین به ایراد سخنرانی پرداخت. وی هدف از برگزاری این گردهمایی را تلاش برای تحقق کامل برنامه‌های پیش بینی شده برای سال 1397 بیان و اظهار داشت: که از سال گذشته برنامه‌هایی مانند ارزیابی عملکرد پرسنل را با هدف ارتقای توانایی‌ها و بهره‌گیری از نیروی انسانی توانمند و با انگیزه را شروع کرده‌ایم. در سال جدید نیز با بهره‌مندی از سیستم BI می‌توانیم عملکرد شرکت را بر اساس شاخص‌های مشخص و به صورت روزانه، ماهانه و فصلی در مورد عملکرد شبکه فروش و شعب شرکت داشته باشیم و این موضوع ما را در پایش و ارزیابی برنامه‌ها و روند تحقق اهداف و برنامه‌ها  کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به توسعه شعب و نمایندگان شرکت در طول سه سال گذشته افزود: با تأمین کلیه زیرساختهای لازم اعم از تجهیزات، ساختمان، منابع انسانی،  IT  و آموزش توانستیم شعب جدید را راه اندازی کنیم؛ و با توجه به تلاش‌هایی که برای فعالیت برون مرزی شرکت داشته‌ایم  امیدواریم این روند توسعه ادامه یابد  و منجر به افزایش پرتفو و موفقیت شرکت گردد.

مدیرعامل بیمه ایران معین در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان ساخت: در بخش بیمه‌های اتکایی موفقیت قابل توجهی داشته‌ایم و  بیمه ایران معین جز 4 شرکت دارای مجوز قبولی اتکائی از بیمه مرکزی است و به موجب مجوز قبولی اتکائی خارجی فعالیت‌های ما گسترده تر نیز خواهد شد؛ برای این مهم برنامه‌هایی داریم و در سال جدید تمرکز بیشتری در این بخش خواهیم داشت.

وی با اشاره به طراحی و توسعه بیمه زندگی "مان" در طول سه سال گذشته از موفقیت فروش این محصول ابراز خرسندی کرد و سازمان کوچک، چابک و پویای ایران معین را در این موفقیت تأثیرگذار دانست و در ادامه اضافه کرد: با توجه به آنکه مسئولیت بیمه زندگی مان دیگر بر عهده بیمه ایران معین نیست باید تمام تمرکز خود را برای گرفتن سهم بیش‌تری از بازار بیمه عمر در مناطق آزاد و  سایر رشته‌های بیمه‌ای در محدوده فعالیت شعب خود قرار دهیم اگرچه ظرفیت این مناطق بسیار محدود است ولی  ما تا کنون توانسته‌ایم در رقابت با سایر شرکت‌ها رهبر بازار بیمه مناطق آزاد باشیم و بیشترین سهم را کسب کنیم. ما بدنبال کار حرفه‌ای هستیم، افزایش سهم بازار را به هر بهایی نمی‌خواهیم، به کیفیت پرتفوی و عملیات بیمه‌ای می‌اندیشیم.

آقای حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اینکه جز ۴ شرکت مستقیم هستیم که دارای مجوز قبولی اتکایی می باشیم و در صدد اخذ مجوز قبولی اتکایی خارجی هستیم ، لذا فعالیت خود را در این حوزه توسعه و تعمیق خواهیم داد،

وی توجه به 4 مولفه اصلی صنعت، فناوری، سرمایه‌گذاران و مشتریان را برای فعالیت و رقابت در دنیای کسب و کار فعلی که به شدت در حال تغییر است لازم و حیاتی دانست و از مدیران  و روسای شعب بیمه ایران معین خواست تا با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان، برای به روز کردن شرکت، رقابت حرفه‌ای، یکپارچه سازی سرمایه‌های فیزیکی، فکری و عاطفی در سطح شرکت تلاش کنند.

مدیرعامل بیمه ایران معین در پایان سخنانش تأکید داشت که موفقیت شرکت تنها با کارهای بزرگ هیئت مدیره و مدیران حاصل نمی‌شود بلکه موفقیت این شرکت وابسته به هزاران کار کوچکی است که توسط تک تک اعضای خانواده ایران معین  انجام می‌شود.

 

این گردهمایی با سخنرانی آقای علیرضا شباهنگ معاون فنی بیمه ایران معین و با بحث و تبادل نظر مدیران ستادی و رؤسای شعب در خصوص موانع و راهکارهای تحقق بودجه 97 ادامه یافت و با اهتمام مدیرعامل و مدیران فنی برای بسیاری از مسائل ذکر شده بهترین راهکارها شناسایی شد و مدیران ستادی مأمور به بررسی مطالبات رؤسای شعب بر اساس اطلاعات جامع ارسالی آنان و پاسخگویی در کوتاهترین زمان ممکن شدند.

این برنامه نخستین گردهمایی مدیران ستادی و روسای شعب بیمه ایران معین در سال جدید بود که با توجه استقبال همه مدیران ستادی و روسای شعب، برگزاری نشست های بعدی در دستور کار واحدهای مربوطه قرار گرفت.

 

مدیرعامل بیمه ایران معین که تا پایان گردهمایی در جلسه حضور داشت، ضمن تقدیر و تشکر از کلیه نمایندگان، کارکنان، مدیران و هیات مدیره شرکت ، به جمع‌بندی  مسائل مطرح شده پرداخت و ابراز امیدواری کرد مجمع سالیانه شرکت در اولین فرصت برگزار شود؛ و پیش بینی کرد به حول و قوه الهی عملکرد بسیار مطلوبی را شاهد خواهیم بود.

 

سهم بالای بیمه‌های زندگی از پرتفوی شرکت بیمه ایران معین

 

«یادداشت مدیرعامل شرکت بیمه ایران معین در ماهنامه پیک بیمه ویژه نوروز 97»

 

شركت بيمه ايران معين از بدو تأسيس تاكنون با به­كارگيري تجارب گذشته و راهكارهاي جديد بيمه­اي اقدام به ارائه خدمات مطلوب و شايسته به بيمهگزاران محترم مستقر در مناطق آزاد تجاری و ويژه اقتصادي نموده است. اکنون که این یادداشت تقریر می‌شود، تردیدی وجود ندارد که شرکت بیمه ایران معین به عنوان پیشرو در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور، توانمندترین شرکت بیمهگر از لحاظ مالی و فنی در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی شناخته می‌شود. موارد زیر دلیلی استوار بر این ادعا هستند:

-          در اختیار داشتن 45 درصد از پرتفوی بیمه‌ای مناطق آزاد تجاری و ویژه صنعتی؛

-         قرار گرفتن جزو پنج شرکت بیمه‌ای دارای بالاترین سرمایه؛

-         قرار گرفتن جز چهار شرکت دارای مجوز قبولی اتکایی

باید اشاره کرد علاوه بر کسب چنین جایگاهی، این شرکت موفق شده است همواره سطح یک توانگری را نصیب خود کند، به گونه‌ای که حتی در سال 1395 با نسبت توانگری برابر با 344 بالاترین میزان را در میان شرکت‌های بیمه مستقیم کشور به خود اختصاص دهد. لازم است اشاره شود چنین دستاوردی بیش از هر چیز مولود مبارک تعهد به اصول مدیریت ریسک و اصول حرفه‌ای بیمه بوده است تا ضمن سودآوری برای صاحبان سهام، بیمه‌گزاران محترم نه تنها نگرانی برای جبران خسارت‌ها نداشته باشند بلکه از محل سود مشارکت در منافع (در برخی رشته‌های بیمه‌ای خالص) امکان تسهیم در منافع شرکت را نیز داشته باشند.

از منظر حق‌بیمه تولید نیز شرکت در مسیر صحیح قرار دارد. این شرکت همواره در سایه تلاش شبانه‌روزی مدیران کاردان و دلسوز و کارکنان جوان، با استعداد و متخصص و با رعایت مقررات و الزامات بیمه مرکزی جمهوری اسلامی موفق شده است نه تنها شاهد رشد حق‌بیمه تولیدی باشد بلکه ترکیبی نسبتاً متعادل و سودآوری را ایجاد کند. مجموع حق‌بيمه شركت در سال 1395 مبلغ 4.004 میلیارد ريال بوده كه در مقايسه با سال 1394 حدود 112 درصد رشد داشته است. برآوردها نشان می‌دهد که این مبلغ در 11 ماه نخست سال 1396 با رشد 63 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 1395 مواجه شده است. اما نکته دیگری که در این میان حایز اهمیت است سهم بالای رشته زندگی از پرتفوی شرکت است. در این مدت ( 11 ماه نخست سال 1396) تقریباً 80 درصد از پرتفوی شرکت به بیمه‌های زندگی تعلق یافته است. این سهم نشان از حرکت سریع و قدرتمند به سمت توسعه بیمه‌های زندگی مطابق با منویات وزارت امور اقتصادی و بیمه مرکزی بوده است که با اعلام سود قطعی 24.9 و 24 و 21 درصدی برای سال‌های 1393 تا 1395 نیز همراه شده است.

سال 1396 با همه شیرینی‌ها و تلخی‌هایش به پایان رسید؛ سالی که در همه زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با فراز و فرودهایی   همراه بود.

متاسفانه در سالی که گذشت چندین حادثه ناگوار هم میهنان عزیزمان را داغدار کرد؛ در همه این حوادث شرکت‌های بیمه همواره در کنار مردم عزیز ایران بودند و سعی کردند با همراهی و همدلی و جبران بخشی از خسارتهای بیمه‌گران  الیتام بخش آلام حادثه‌دیدگان باشند.

به خصوص در حادثه زلزله کرمانشاه که قریب به 70 هزار نفر بی‌خانمان برجای گذاشت نقش شرکتهای بیمه و کمکهای مردمی بیش از سایر حوادث احساس می‌شد.

شرکت بیمه ایران معین در راستای مسئولیت اجتماعی شرکتی،  رسالتی بیش از یکی شرکت بیمه‌گر برای خود قائل است از این رو سعی کرد در حادثه زلزله کرمانشاه در حد توان خود گامی در جهت همیاری هموطنان زلزلهزده  بردارد و یاری‌گر این عزیزان باشد.

در همین راستا بخشی از هزینه تهیه سررسید و سالنامه سال 97 را برای کمک به مردم مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اختصاص داد و به عنوان اولین شرکت بیمه در نخستین روزهای حادثه با ارسال مواد غذایی و لوازم بهداشتی مورد نیاز زلزله‌زدگان یاری‌گر این عزیزان بوده است و این مسئولیت را با اهدای بورس تحصیلی به تعدادی از دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده با همکاری موسسه دارالاکرام ادامه می دهد.

سال نو را بر تمام مردم شریف ایران تبریگ می گوییم. امیدواریم سال 97 سالی سرشار از آرامش، امنیت، همدلی، مهربانی و شادی برای کشور عزیزمان ایران باشد.

 

مراسم معارفه رییس جدید شعبه جلفا برگزار شد

 

پیش از ظهر امروز27 اسفند 96 مراسم تودیع رییس سابق و معارفه رییس جدید شعبه جلفا برگزار شد.

این مراسم با حضور آقایان ابراهیم حمیدی مدیرعامل، حسین پایندانی مدیر امور شعب، نمایندگان و کارگزاران، سلیمان حمزوی، مدیر بیمه‌های اموال و عزیزیان مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف کارکنان سازمان منطقه آزاد ارس و همکاران شعبه جلفا برگزار شد.

آقای حمیدی در بخشی از سخنانش در این مراسم اظهار داشت: چیزی بنام مشکل در سازمانها و بحث مدیریت وجود ندارد، زیرا مشکل راه چاره ندارد؛ بلکه مسئله داریم که باید حل شود. ما باید مشکلات را به مسئله تبدیل و راه حلی برای آنها پیدا کنیم.

 در این مراسم از زحمات و تلاشهای آقای محمد رضایی‌راد رییس سابق شعبه جلفا تقدیر و تشکر به عمل آمد و آقای احمد زارعی به عنوان رییس جدید شعبه جلفا معرفی شد.

آقای زارعی دارای سابقه در حوزه بیمه است و پیش از این 22 سال در بیمه دانا مشغول به فعالیت بوده و دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس مدیریت است.

شرکت بیمه ایران معین ضمن تبریک به آقای زارعی برای ایشان در سمت جدیدشان آرزوی توفیق روز افزون دارد.

 

 

 

پیام‌ تبریک نوروزی مدیرعامل شرکت بیمه ایران‌معین

 

 

 اکنون که صدای پا بهار در گوش جان طبیعت پیچیده است فرارسیدن نوروز و حلول سال ۹۷ و تقارن آن با میلاد مسعود امیر المومنین (س)را خدمت خانواده معظم صنعت بیمه بویژه همکاران بیمه ایران معین تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

 

ایزد منان را شاکریم که با نظر لطفش توانستیم سالی همراه با موفقیت را در همه عرصه‌های کاری در شرکت بیمه ایران معین  تجربه کنیم و به سهم خود گامهای موثری در راستای توسعه صنعت بیمه برداریم .

 

قطعا این مهم بدون عنایت و وفاداری بیمه گذاران محترم، همت و حضور همه مدیران،کارکنان و نمایندگان و شبکه فروش شرکت  میسر نمی‌شد؛ از اینرو دست همه آنها را به گرمی می فشاریم و امیدواریم که در سال ۹۷ حرکت رو ‌به تعالی صنعت بیمه تداوم داشته باشد.

 

امید‌واریم  سال پیش رو، سرشار از سلامتی، شادکامی، برکت واندیشه‌های پویا برای هم وطنان عزیز، همکاران صنعت بیمه  و بیمه ایران معین  باشد.

 

                                                                                                                      ابراهیم حمیدی

مدیرعامل شرکت بیمه ایران‌معین

گزارش مسئولیت اجتماعی شرکت بیمه ایران معین در سال 1396

                                                                  

مسئولیت اجتماعی شرکتی رویکردی است که به همه شرکت‌ها با هر موضوع فعالیتی، ماهیت اجتماعی و انسانی می‌بخشد تا همچون یک شهروند نسبت به مسائل و مشکلات انسانها حساس باشند؛ برای رفع آن نقش‌آفرینی کنند و برای تداوم زندگی و پایداریِ زیستن در این کره خاکی تلاش نمایند.

شامگاه 21 آبان 96 زمین چنان لرزید که دنیا در مقابل دیدگان هموطنانمان در استان کرمانشاه تیره و تار شد. در پی این واقعه، هم‌میهنان‌مان در سراسر ایران عزیز دست یاری از آستین برآوردند تا التیام بخش آلام بازماندگان باشند.

شرکت بیمه ایران معین در راستای مسئولیت‌اجتماعی شرکتی خود تلاش کرد در حد توان گامی در جهت یاری هموطنان حادثه‌دیده بردارد. در این راستا بخشی از بودجه تولید سررسید و اقلام تبلیغاتی سال 97 به این مهم اختصاص یافت. خداوند را شاکریم که توانستیم در اولین روز پس از زلزله کاروان‌های حمایتی در قالب مواد غذایی و اقلام بهداشتی را راهی مناطق زلزله‌زده نماییم.

اگر چه این آزمون الهی تلخ بود اما فرصتی شد برای شگفتی‌آفرینی خیرخواهان و نیکوکاران این سرزمین تا مهربانی بیافرینند. پس از آن نیز فراموش نکرده‌ایم که مشکلات هم‌میهنان زلزله‌زده تمام نشده و آنها همچنان نیازمند مساعدتهای ما هستند. حل مشکل اسکان و نیز ادامه تحصیل دانش‌آموزان از جمله مشکلات حادثه‌دیدگان این منطقه است که بیمه ایران معین با همکاری موسسه دارالاکرام در قالب طرح "به مهربانی"  تلاش می‌کند گامی هر چند کوچک در جهت رفع آن بردارد.

به همین سبب نتوانستیم همچون سالهای گذشته با ارسال سررسید و اقلام تبلیغاتی سال جدید را به دوستان و همراهان همیشگی تبریک عرض نماییم؛ و بدین ترتیب هریک از شما همراهان همیشگی سهمی در این امر انسانی و خداپسندانه داشته‌اید و حداقل در حد تامین یک روز هزینه تحصیل دانش آموزان مناطق زلزله‌زده یار و همراه ما بوده‌اید.

همچنین در سایر ابعاد مسئولیت اجتماعی، بیمه ایران معین همواره تلاش نموده است برای حفظ محیط‌زیست نیز گام بردارد؛ و در این راستا یکی از اقداماتی که از سال 95 شروع کرده، استفاده از کیسه‌های تبلیغاتی با الیاف طبیعی است که به صورت مکرر قابل استفاده است و منجر به تولید زباله پلاستیکی در طبیعت نمی‌شود. از آنجایی که این کیسه‌های پارچه‌ای توسط زنان سرپرست خانوار در گروه "مانیز" تولید می‌شود، این اقدام فرصت اشتغال را برای این زنان که عموماً از اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند فراهم کرده است.

 به لطف خدا بسیاری از موسسات، نهادها و شرکتهای اقتصادی در زمینه مسئولیت اجتماعی شرکتی فعال بوده‌اند و اقدامات ارزشمندی در این زمینه انجام داده‌اند؛ امید است سال 97 سالی سرشار از شادی، آرامش و امنیت برای مردم عزیزمان باشد و در سال جدید نیز با مشارکت یکدیگر و طراحی برنامه‌های خلاقانه بتوانیم گامی بلند در جهت تداوم و اثر‌بخشی مسئولیت اجتماعی شرکتی برداریم.

 

 

 

ابراهیم حمیدی        

مدیرعامل شرکت بیمه ایران‌معین

 

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بیمه ایران معین می باشد.