اخبار شرکت بیمه ایران معین

بیمه ایران معین برای ماههای متوالی در میان 4 شرکت مجاز قبول بیمه‌های اتکایی قرار گرفت

 

 

 آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه بر مبنای اطلاعات آخرین صورتهای مالی مصوب این شرکتها را تاریخ 8 خرداد 1397 توسط بیمه مرکزی اعلام شد.

 

بر اساس این جدول در میان شرکتهای بیمه تنها چهار شرکت بیمه ایران معین، بیمه ایران، بیمه پاسارگاد و بیمه ملت و همچنین دو شرکت بیمه اتکایی امین و ایرانیان،  ظرفیت مجاز قبولی اتکایی را دارا هستند.

 

نحوه محاسبه ظرفیت مجاز قبولی اتکایی و قبولی در قرارداد وفق مفاد مندرج در بند 4 ضوابط اجرایی ماده 20 آیین نامه شماره 40.5 به شرح زیر است:

قبولی اتکایی: 50 درصد ظرفیت مجاز نگهداری

قبولی در قرارداد: 2 درصد ظرفیت مجاز نگهدار

 

 جدول ذیل مطابق با آیین نامه نحوه نظارت بر امور بیمه‌های اتکایی موسسات بیمه مستقیم و مکمل آن (شماره 55 و 1/55 ) و ضوابط اجرایی ماده 20 آیین نامه 5/40 مصوب شورای عالی بیمه، تهیه و بروز رسانی شده است بنابراین تا زمان اعمال تغییرات آتی نصاب‌های این جدول ملاک عمل است.

  

  

کارگاه آموزشی نیروهای پشتیبانی بیمه ایران معین برگزار شد

 

چهارشنبه 19 اردیبهشت کارگاه آموزشی نیروهای پشتیبانی بیمه ایران معین در محل دفتر ارتباطی تهران برگزار شد.

 

در بخش پایانی این کارگاه آقای ابراهیم حمیدی مدیرعامل بیمه ایران معین با همکاران پشتیبانی شعب شرکت نشست و گفت‌وگو داشتند .

 

 

 

 

 

 

 

 

شعبه سیرجان شرکت بیمه ایران معین افتتاح شد

 

 

ظهر امروز ۴ ادریبهشت۱۳۹۷، شعبه منطقه ویژه اقتصادی سیرجان بیمه ایران معین افتتاح شد.

در این مراسم آقایان ابراهیم حمیدی مدیرعامل، حسن اسلامی‌پناه رییس هیات مدیره، ضیا شهابی رییس منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، ملک‌زاده مدیرعامل شرکت ساختمانی بیمه ایران، شاکری رییس شعبه سیرجان بیمه ایران، حمید دوبری مدیر منابع انسانی و پشتیبانی ایران معین، هوشیار ابوطالبی رییس شعبه سیرجان و تنی چند از مدیران و مسئولان محلی حضور داشتند.

 

مدیرعامل شرکت بیمه ایران معین در مراسم افتتاح شعبه سیرجان در خصوص ضرورت بیمه و بیمه‌گری و نقش شرکتهای بیمه در حمایت از صاحبان سرمایه، تولید کنندگان و صنایع سخنانی ایراد و  اظهار امیدواری کرد بیمه ایران  معین  بتواند با حضور خود در منطقه  نقش خود به عنوان بیمه گر را به خوبی اجرایی کند. وی در پایان برای همکاران شعبه سیرجان  آرزوی موفقیت کرد.

 

آقای ملک زاده مدیرعامل شرکت ساختمانی بیمه ایران نیز در این مراسم در مورد چگونگی طراحی و ساخت ساختمان شعبه سیرجان برای حاضران سخن گفت.

آقای ضیا شهابی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان از میهمانان این مراسم بود که سخنانی درباره پتانسیل‌ها، ویژگیها و ظرفیتهای منطقه ویژه اقتصادی سیرجان بیان داشت.

 

میهمانان و حاضران پس از برگزاری مراسم افتتاح و استماع سخنان مدیران در ضیافت ناهاری که به همین مناسبت تدارک دیده شده بود شرکت کردند.

شرکت بیمه ایران معین بزرگترین شرکت بیمه‌گر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است و شعبه سیرجان یازدهمین شعبه این شرکت و دومین شعبه‌ای است که در کمتر از دو ماه گذشته افتتاح شده است. ۲۲ اسفند ماه سال گذشته نیز شعبه بندر  شهید رجایی به عنوان اولین شعبه بیمه‌ای در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی آغاز به کار کرد.

 

گزارش تصویری افتتاح شعبه منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

 

شعبه منطقه ویژه اقتصادی سیرجان یازدهمین شعبه بیمه ایران معین است که روز گذشته 4 اردیبهشت 1397 با حضور آقایان ابراهیم حمیدی مدیرعامل، حسن اسلامی‌پناه رییس هیات مدیره، ضیا شهابی رییس منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، ملک‌زاده مدیرعامل شرکت ساختمانی بیمه ایران، شاکری رییس شعبه سیرجان بیمه ایران، حمید دوبری مدیر منابع انسانی و پشتیبانی ایران معین، هوشیار ابوطالبی رییس شعبه سیرجان و تنی چند از مدیران و مسئولان محلی  افتتاح شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

نخستین گردهمایی مدیران ستادی و روسای شعب بیمه ایران معین در سال ۱۳۹۷ برگزار شد

 

نخستین گردهمایی مدیران ستادی و رؤسای شعب شرکت بیمه ایران معین پنجشنبه 30 فروردین 1397 در سالن اجتماعات هتل کوثر تهران برگزار شد. در این گردهمایی اعضای هیات مدیره، مدیران ستادی و روسای تمامی شعب شرکت حضور داشتند.

این گردهمایی با سخنرانی آقای دکتر حسن اسلامی پناه رئیس هیئت مدیره بیمه ایران معین آغاز شد. وی با  تأکید بر لزوم شناخت دقیق از موقعیت کنونی و با در نظر گرفتن تمام ذینفعان شرکت اعم از سهامداران، کارشناسان، شبکه فروش، مشتریان و مردم افزود: باید با تدوین برنامه‌ها و انجام اقدامات لازم برای رسیدن به اهداف  تعیین شده شرکت تلاش کنیم.

رییس هیات مدیره بیمه ایران معین در ادامه با تاکید بر ضرورت به کاربستن تمام ابزارهای مدیریتی مانند اختیارات، آموزش، تغییرات، تقدیر و تشویق و در برخی موارد توبیخ و تنبیه برای مدیریت واحدهای سازمانی، از مدیران و رؤسای شعب خواست تا از کلیه ابزارهای لازم در مدیریت برنامه ها استفاده کنند تا بتوانند به وظیفه اصلی خود در شرکت بیمه ایران معین که در واقع تأمین نیازهای مردم و خدمت به جامعه است به خوبی عمل کنند.

وی در پایان بیان داشت: باور اینکه ما از اولین‌ها و بزرگترین‌ها هستیم و می‌توانیم موقعیت کنونی را حفظ کنیم بسیار اهمیت دارد اما برای حفظ این موقعیت تمام سطوح سازمانی و نمایندگان باید نقش داشته باشند و به خوبی هدایت شوند.

 

در ادامه آقای ابراهیم حمیدی مدیرعامل بیمه ایران معین به ایراد سخنرانی پرداخت. وی هدف از برگزاری این گردهمایی را تلاش برای تحقق کامل برنامه‌های پیش بینی شده برای سال 1397 بیان و اظهار داشت: که از سال گذشته برنامه‌هایی مانند ارزیابی عملکرد پرسنل را با هدف ارتقای توانایی‌ها و بهره‌گیری از نیروی انسانی توانمند و با انگیزه را شروع کرده‌ایم. در سال جدید نیز با بهره‌مندی از سیستم BI می‌توانیم بر اساس شاخص‌های مشخص و به صورت روزانه، ماهانه و فصلی عملکرد شبکه فروش و شعب شرکت را داشته باشیم و این موضوع ما را در پایش و ارزیابی  و روند تحقق اهداف و برنامه‌ها  کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به توسعه شعب و نمایندگان شرکت در طول سه سال گذشته افزود: با تأمین کلیه زیرساختهای لازم اعم از تجهیزات، ساختمان، منابع انسانی،  IT  و آموزش توانستیم شعب جدید را راه اندازی کنیم؛ و با توجه به تلاش‌هایی که برای فعالیت برون مرزی شرکت داشته‌ایم  امیدواریم این روند توسعه ادامه یابد  و منجر به افزایش پرتفو و موفقیت شرکت گردد.

مدیرعامل بیمه ایران معین در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان ساخت: در بخش بیمه‌های اتکایی موفقیت قابل توجهی داشته‌ایم و  بیمه ایران معین جز 4 شرکت دارای مجوز قبولی اتکائی از بیمه مرکزی است و به موجب مجوز قبولی اتکائی خارجی فعالیت‌های ما گسترده تر نیز خواهد شد؛ برای این مهم برنامه‌هایی داریم و در سال جدید تمرکز بیشتری در این بخش خواهیم داشت.

وی با اشاره به طراحی و توسعه بیمه زندگی "مان" در طول سه سال گذشته از موفقیت فروش این محصول ابراز خرسندی کرد و سازمان کوچک، چابک و پویای ایران معین را در این موفقیت تأثیرگذار دانست و در ادامه اضافه کرد: با توجه به آنکه مسئولیت بیمه زندگی مان دیگر بر عهده بیمه ایران معین نیست باید تمام تمرکز خود را برای گرفتن سهم بیش‌تری از بازار بیمه عمر در مناطق آزاد و  سایر رشته‌های بیمه‌ای در محدوده فعالیت شعب خود قرار دهیم اگرچه ظرفیت این مناطق بسیار محدود است ولی  ما تا کنون توانسته‌ایم در رقابت با سایر شرکت‌ها رهبر بازار بیمه مناطق آزاد باشیم و بیشترین سهم را کسب کنیم. ما بدنبال کار حرفه‌ای هستیم، افزایش سهم بازار را به هر بهایی نمی‌خواهیم، به کیفیت پرتفوی و عملیات بیمه‌ای می‌اندیشیم.

آقای حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اینکه جز ۴ شرکت مستقیم هستیم که دارای مجوز قبولی اتکایی می باشیم و در صدد اخذ مجوز قبولی اتکایی خارجی هستیم ، لذا فعالیت خود را در این حوزه توسعه و تعمیق خواهیم داد،

وی توجه به 4 مولفه اصلی صنعت، فناوری، سرمایه‌گذاران و مشتریان را برای فعالیت و رقابت در دنیای کسب و کار فعلی که به شدت در حال تغییر است لازم و حیاتی دانست و از مدیران  و روسای شعب بیمه ایران معین خواست تا با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان، برای به روز کردن شرکت، رقابت حرفه‌ای، یکپارچه سازی سرمایه‌های فیزیکی، فکری و عاطفی در سطح شرکت تلاش کنند.

مدیرعامل بیمه ایران معین در پایان سخنانش تأکید داشت که موفقیت شرکت تنها با کارهای بزرگ هیئت مدیره و مدیران حاصل نمی‌شود بلکه موفقیت این شرکت وابسته به هزاران کار کوچکی است که توسط تک تک اعضای خانواده ایران معین  انجام می‌شود.

 

این گردهمایی با سخنرانی آقای علیرضا شباهنگ معاون فنی بیمه ایران معین و با بحث و تبادل نظر مدیران ستادی و رؤسای شعب در خصوص موانع و راهکارهای تحقق بودجه 97 ادامه یافت و با اهتمام مدیرعامل و مدیران فنی برای بسیاری از مسائل ذکر شده بهترین راهکارها شناسایی شد و مدیران ستادی مأمور به بررسی مطالبات رؤسای شعب بر اساس اطلاعات جامع ارسالی آنان و پاسخگویی در کوتاهترین زمان ممکن شدند.

این برنامه نخستین گردهمایی مدیران ستادی و روسای شعب بیمه ایران معین در سال جدید بود که با توجه استقبال همه مدیران ستادی و روسای شعب، برگزاری نشست های بعدی در دستور کار واحدهای مربوطه قرار گرفت.

 

مدیرعامل بیمه ایران معین که تا پایان گردهمایی در جلسه حضور داشت، ضمن تقدیر و تشکر از کلیه نمایندگان، کارکنان، مدیران و هیات مدیره شرکت ، به جمع‌بندی  مسائل مطرح شده پرداخت و ابراز امیدواری کرد مجمع سالیانه شرکت در اولین فرصت برگزار شود؛ و پیش بینی کرد به حول و قوه الهی عملکرد بسیار مطلوبی را شاهد خواهیم بود.

 

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بیمه ایران معین می باشد.